palavre


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

palavre
palavre
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» PSORIAZIS
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyVin Oct 30, 2015 9:20 pm Scris de Admin

» Cele 7 rugi din „Tatal Nostru”
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyMar Aug 27, 2013 7:35 pm Scris de Admin

» Chakrele si activarea lor Purificarea si Echilibrarea CHAKRELOR
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyMar Aug 27, 2013 7:28 pm Scris de Admin

» VINDECATORI DIN MANASTIRI
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyMar Aug 27, 2013 7:24 pm Scris de Admin

» Zece secrete ale longevitatii despre care nu va vorbeste medicul
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyMar Aug 27, 2013 7:17 pm Scris de Admin

» METODE DE PURIFICARE A ORGANISMULUI si cateva leacuri de sezon
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyMar Aug 27, 2013 7:15 pm Scris de Admin

» Cel mai ieftin remediu natural pentru cancer şi bolile infecţioase
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyVin Noi 16, 2012 8:49 pm Scris de Admin

» Obezitate
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyVin Oct 26, 2012 3:49 am Scris de Admin

» Orzul - o planta miraculoasa
Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  EmptyJoi Sept 27, 2012 9:00 pm Scris de Admin

Forum
Join turbo's empire
STIRI, VEDETE, SANATATE, Top66 Statistici Intercer 2.0 - Mai aproape de cer
Conectare

Mi-am uitat parola

TRAFIC

Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume

In jos

Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume  Empty Scrisoarea unui copil către toţi taţii din lume

Mesaj Scris de Admin Lun Oct 04, 2010 6:07 pm

Nu-mi daţi tot ce vă cer! Câteodată cer numai ca să văd cât pot obţine.
Nu ţipaţi! Vă respect mai puţin când ţipaţi şi mă învăţaţi şi pe mine să ţip şi eu nu aş vrea acest lucru.
Nu-mi daţi mereu ordine peste ordine! Dacă, din când în când mi-aţi cere cu blândeţe lucrurile, eu vi le-aş da mai repede şi cu mai multă plăcere.
Ţineţi-vă promisiunile, bune sau rele! Dacă îmi promiteţi un premiu, vreau să îl primesc, şi e valabil şi dacă e o pedeapsă.
Nu mă comparaţi cu nimeni (mai ales cu fratele meu)! Dacă mă prezentaţi ca fiind mai bun decât ceilalţi, cineva va avea de suferit. Şi dacă e invers, eu voi fi cel care pătimeşte.
Nu vă schimbaţi aşa brusc părerea când îmi spuneţi ce să fac! Decideţi-vă şi menţineţi acea decizie!
Lăsaţi-mă să arăt cât valorez! Dacă faceţi totul pentru mine, nu voi putea niciodată să învăţ.
Corectaţi-mă cu blândeţe!
Nu spuneţi minciuni în faţa mea şi nici nu-mi cereţi să le spun eu pentru voi, chiar dacă este pentru a vă scoate dintr-o încurcătură! Nu se cade, mă face să mă simt prost şi îmi pierd încrederea în ceea ce îmi spuneţi. Când fac ceva rău, nu îmi cereţi să vă spun "de ce am făcut-o". Câteodată nici măcar eu nu ştiu.
Dacă vreodată vă înşelaţi de ceva, recunoaşteţi! Aşa îmi voi întări părerea pe care o am despre voi şi mă veţi învăţa să văd propriile mele greşeli.
Trataţi-mă cu aceeaşi amabilitate şi cordialitate cu care vă trataţi prietenii! Doar pentru că suntem rude, nu înseamnă că nu putem fi şi prieteni.
Nu-mi cereţi să fac un lucru dacă voi nu-l faceţi! Eu voi învăţa să fac tot ce faceţi voi, chiar dacă nu îmi spuneţi lucrul acesta, dar cu greu voi face ce îmi spuneţi, dar voi nu faceţi.
Când vă spun o problemă de a mea, chiar dacă vi se pare foarte mică, nu-mi spuneţi: "Nu avem timp pentru aceste nimicuri!". încercaţi să mă înţelegeţi, am nevoie să mă ajutaţi. Am nevoie de voi!
Pentru mine este important să mă iubiţi şi să îmi spuneţi asta. Ceea ce îmi place cel mai mult, este să vă ascult spunând: "Te iubim!".
Îmbrăţişaţi-mă, am nevoie să vă simt foarte aproape de mine!
Nu uitaţi că eu sunt doar un copil, nici mai mult, nici mai puţin!
***
Dacă eşti fiu, spune tatălui tău acestea...dacă eşti tată, pune-le în practică şi îndeplineşte fiului tău aceste dorinţe!
Admin
Admin
Admi
Admi

Mesaje : 898
Data de inscriere : 23/05/2010

http://palavre.expressforum.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum