palavre


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

palavre
palavre
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» PSORIAZIS
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyVin Oct 30, 2015 9:20 pm Scris de Admin

» Cele 7 rugi din „Tatal Nostru”
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyMar Aug 27, 2013 7:35 pm Scris de Admin

» Chakrele si activarea lor Purificarea si Echilibrarea CHAKRELOR
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyMar Aug 27, 2013 7:28 pm Scris de Admin

» VINDECATORI DIN MANASTIRI
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyMar Aug 27, 2013 7:24 pm Scris de Admin

» Zece secrete ale longevitatii despre care nu va vorbeste medicul
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyMar Aug 27, 2013 7:17 pm Scris de Admin

» METODE DE PURIFICARE A ORGANISMULUI si cateva leacuri de sezon
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyMar Aug 27, 2013 7:15 pm Scris de Admin

» Cel mai ieftin remediu natural pentru cancer şi bolile infecţioase
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyVin Noi 16, 2012 8:49 pm Scris de Admin

» Obezitate
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyVin Oct 26, 2012 3:49 am Scris de Admin

» Orzul - o planta miraculoasa
Magia sărbătorilor de iarnă EmptyJoi Sept 27, 2012 9:00 pm Scris de Admin

Forum
Join turbo's empire
STIRI, VEDETE, SANATATE, Top66 Statistici Intercer 2.0 - Mai aproape de cer
Conectare

Mi-am uitat parola

TRAFIC

Magia sărbătorilor de iarnă

In jos

Magia sărbătorilor de iarnă Empty Magia sărbătorilor de iarnă

Mesaj Scris de Admin Mar Oct 26, 2010 9:30 pm

Suntem la începutul iernii şi sărbătorile de sezon bat la uşă. Doar câteva săptămâni ne mai despart de Crăciun, probabil cea mai îndrăgită sărbăoare creştină a anotimpului rece.

Pentru mine personal 25 decembrie este cea mai frumoasă zi din an. Traiesc Crăciunul, de fiecare dată, cu bucuria adunată în copilărie şi păstrată intactă de-a lungul anilor. Magia sărbătorilor de iarnă mă înconjoară şi mă umple de fericire. Este momentul când uit de griji şi supărări, cînd mă inundă doar imagini frumoase păstrate cu grijă în memoria afectivă: bradul înalt şi bogat împodobit din sufragerie, mama în bucătărie care ne pregăteşte tot felul de bunătăţi, aroma cozonacilor umpluţi cu nuci şi parfumaţi cu coajă de portocală dublată de cea a sarmalelor rumenite (care nu mă lasă să dorm de poftă!!) şi eterna grijă chinuitoare: oare mai vine Moşu’ anul ăsta? Cum nu mă dădea cuminţenia afară din casă în nici un an, stăteam invariabil în tensiune pănă în ultimul moment..

Bineânţeles că în preajma Crăciunului au fost, în copilăria mea, şi momente mai dificile – cei care au prins anii comunismului, chiar şi numai pe final, ştiu foarte bine despre ce vorbesc – dar cred că toate acele greutăţi (frigul, lipsurile, cozile, etc.), resimţite mai mult de părinţi decât de noi, ne făceau pe toţi să apreciem şi mai mult ceea ce aveam sau ce tocmai primisem..

Sărbătorile de iarna au stat dintotdeauna sub semnul frumosului şi al generozităţii. Ele sunt ilustrate cu o întreagă varietate de simboluri grafice: brăduţi scânteietori, îngeraşi, globuri, clopoţei, cadouri, fulgi de nea, oameni de zăpadă, reni şi Moş Crăcuin. Am adunat câteva colecţii cu toate aceste elemente grafice (caracteristice sărbătorilor iernii în general şi Crăciunului în special) pe care intenţionez să le public începând de azi pe blog. Am certitudinea că toate aceste resurse de design vă vor fi de folos, indiferent dacă le veţi utiliza practic sau doar vă veţi lăsa inspiraţi de ele.

În acest articol veţi găsi link-uri către numeroase şabloane, clipart-uri, fotografii, teme şi fonturi ce pot fi descărcate şi folosite gratuit (nu uitaţi să verificaţi – acolo unde există – care sunt condiţiile de utilizare ale acestora).
Admin
Admin
Admi
Admi

Mesaje : 898
Data de inscriere : 23/05/2010

http://palavre.expressforum.org

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum